Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Căutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bine ati venit pe forumul nostru. Vă rugăm să vă inregistrati si să cititi regulamentul cu atenţie. Orice incalcăre a regulilor va fi sanctionata cu excluderea permanenta de pe forum

 

 Povestea porumbelului meu

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Comet
Detinator
Detinator
Comet


Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 34
Localizare : BeloCity

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 9:23 pm

M-am gandit sa va povestesc si eu o intamplare cu final fericit a unui porumbel (pui) de anul acesta . Povestea porumbelulului meu LUCHY pentru ca asa i-am pus numele si o sa vedeti si de ce.Anul acesta primii pui care mi-au iesit au fost cam prin luna martie (era totusi cam frigut) aveam 2 (doi) care erau cei mai mari aveau deja penele iesite si puteau sa se dea jos si din cuib cand intr-o zi unul dintre pui (masculul)a anchilozat de la frig probabil nemaiputand peste noapte sa ajunga inapoi in cuib.Am fost foarte necajit cand l-am vazut asa pricajit se chinuia sa mearga si nu putea doar din aripi sa dea sa se deplaseze cativa centimetrii.Atunci am luat hotararea impreuna cu prietena mea sa il tinem in casa si asa am facut.Am inceput sa il hranim (asa cum ne pricepeam noi mai bine) dar tot degeaba nu putea sa mearga deloc se chinuia din ce in ce mai mult picioarele nemaiajutandu-l de loc.Am vrut sa ii curm suferinta sa nu il mai vad cum se chinuie asa de mult , slabise foarte foarte mult si era din ce in ce mai rau. Incercam sa il ajutam noi sa mearga dar degeaba si am zis asta este nu mai avem ce sa facem…Pana intr-o zi cand incetul cu incetul a inceput sa se miste mai bine si din ce in ce mai bine, s-a ridicat si a inceput sa mearga asa ca dupa o boala…mai schiopatand mai cazand ..pana a inceput sa mearga din ce in ce mai bine si acum este in voliera impreuna cu ceilalti porumbei nu se face nici o diferenta intre el si cei care nu au avut nimic decat ca sunt picioarele putin mai departate decat la restul dar in rest este sanatos ,mananca,canta, si face tot ce face un pui de porumbel sanatos.De aceea i-am pus numele Lucky si ma bucur de el foarte mult ca a reusit sa scape si sa poata sa mearga asa cum o facea inainte.Cam asta este povestea porumbelului meu Lucky.:-)

PS: Lucky e cel din poza de la avatar



Sus In jos
https://fri3nds.forumgratuit.ro
uzzi
Profesional
uzzi


Mesaje : 76
Data de inscriere : 25/03/2011
Localizare : Constanta

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 10:14 pm

ce omotionant Sad Sad sa`ti traiasca cheers esti pregatit pt a fi tata Laughing Basketball Basketball Smile)) si asa vrei sa ti se zica nenea comet Smile))))
Sus In jos
g@tor@d3
Nou venit
g@tor@d3


Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/04/2011

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 6:17 am

am si eu aproximativ 400 de porumbei Very Happy ........ povestea este intradevar foarte emotionanta Very Happy
Sus In jos
Comet
Detinator
Detinator
Comet


Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 34
Localizare : BeloCity

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 7:02 am

serios vb ai porumbei ?
Sus In jos
https://fri3nds.forumgratuit.ro
g@tor@d3
Nou venit
g@tor@d3


Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/04/2011

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 10:12 am

vb serios am vre-o 400 de exemplare
Sus In jos
Domi.
Mediu
Domi.


Mesaje : 21
Data de inscriere : 21/05/2011
Varsta : 36
Localizare : 'Texas

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 11:50 am



g@tor@d3 cand o punem de-o friptura Smile)

Frumos comet am tinut si eu unu intr-o iarna vre-o sapt. da cand i-am dat dumu nu s-a mai intors Smile)

Si uite asa s-a dus friptura mea Smile)
Sus In jos
Comet
Detinator
Detinator
Comet


Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 34
Localizare : BeloCity

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 7:15 pm

eu am numai voiajori porumbei de concurs ....tata si mama lu Lucky mi-au venit acasa din Manderburg in 2004
Sus In jos
https://fri3nds.forumgratuit.ro
g@tor@d3
Nou venit
g@tor@d3


Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/04/2011

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 4:59 am

domi eu cu mare placere ti-as da sa faci o friptura da nu cred ca te intelegi cu tata Smile)))...doar sa incerci sa ii zici sa iti dea un porumbel si pun pariu ca te da afara din curte imediat ...daca ii zici ca pt friptura te bate direct Smile)
Sus In jos
Domi.
Mediu
Domi.


Mesaje : 21
Data de inscriere : 21/05/2011
Varsta : 36
Localizare : 'Texas

Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 10:42 am

=))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea porumbelului meu Empty
MesajSubiect: Re: Povestea porumbelului meu   Povestea porumbelului meu Icon_minitime

Sus In jos
 
Povestea porumbelului meu
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: OffTopic :: OffTopic-
Mergi direct la: